‹ Katso kaikki artikkelit CERTEGO-toimipisteen oranssi seinä, jossa valkoinen CERTEGO-logo

Paikallinen toimipaikkaverkostomme kattaa nyt myös Imatran ja Kokkolan

20. toukokuuta 2026

Olemme avanneet uusia toimipisteitä kevään 2026 aikana Imatralle ja Kokkolaan. Paikallisella läsnäololla varmistamme nopean reagoinnin asiakkaidemme huolto- tai päivitystarpeisiin kentällä.


Imatran CERTEGO-toimipiste avattu tammikuussa

Avasimme tammikuussa uuden CERTEGO-toimipisteen Imatralle ja laajensimme näin toimintaamme Itä- ja Kaakkois-Suomessa. Palvelemme Imatralla niin yksittäisten turvallisuusjärjestelmien toimituksissa ja huolloissa kuin kokonaisvaltaisemmissakin turvallisuus- ja kiinteistöteknisissä ratkaisuissa.

"Vastaamme toimipaikan avauksella kasvavaan kysyntään alueella ja olemme kiitollisia lämpimästä vastaanotosta. Haluamme palvella alueen yrityksiä mahdollisimman lähellä heitä", kommentoi CERTEGOn Etelä-Suomen aluejohtaja Esa Valtonen.

CERTEGO Kokkola avattu huhtikuun lopulla

Kokkolassa jo vuosia toiminut CERTEGO 24/7 -hälytyskeskuksemme sai huhtikuun 2026 lopulla kaupunkiin seurakseen CERTEGO Oy:n toimipisteen, joka palvelee lähiseudun yrityksiä turvateknisten ratkaisujen suunnittelussa, käyttöönotossa, ylläpidossa ja vaihdoksissa. 

"Kokkola on ollut meille pitkään tärkeä alue ja nyt voimme tarjota siellä toimiville yrityksille entistä kattavammin turva- ja kiinteistöteknistä osaamistamme. Tervetuloa meidän osaavan tiimin palveltavaksi!" CERTEGOn Keski- ja Pohjois-Suomen aluejohtaja Mikko Sauramo kommentoi.

Etsimme osaajia yksiköihimme

Avaamme kesäkuussa yksikön myös Porvooseen. Etsimme avattavaan yksikköön tällä hetkellä asentajaa - tutustu avoinna olevaan työpaikkaan täällä!

Hälytyskeskuksiimme Kokkolassa ja Jyväskylässä etsitään palvelukeskustyöntekijöitä mielenkiintoiseen ja monipuoliseen hälytyskeskustyöhön - hae mukaan osaavaan tiimiimme täällä!

 

Lisätietoja uusista yksiköistämme ja niiden toiminnasta:

» CERTEGO Imatra

» CERTEGO Kokkola

‹ Katso kaikki artikkelit